Tempest Clash – Deniz Savaşları

Rise Of kingdoms Deniz Savaşları,

Nasıl oynanır;

 • Tempest Clash savaş alanına girmek için Belediye Binanız en az Lvl 7 olmalıdır.
 • 10 Vali, dalgalar üzerinde savaşan 5’er kişilik 2 karşı takıma bölünecek.
 • Maçlar ve takımlar çapraz sunucu olabilir. Herhangi bir Krallıktan diğer Valileri ekibinize katılmaya davet edebilir veya sistemin sizin için bir ekip bulmasına izin verebilirsiniz.
 • Her vali kendi seçtiği 1 özel savaş gemisi tipini getirir. Savaş başladıktan sonra seçim değiştirilemez.
 • Her savaş gemisi, savaşta avantaj sağlamak için özel becerilerle donatılmış olarak gelir.

Buff’lar

“ Tempest Clash ”, her valiyi savaş alanında eşit koşullara sokar. Valilere eklenen herhangi bir bonus bu savaş alanında etkin olmayacaktır.

Haritalar

Büyük haritayı görmek için mini haritadaki yakınlaştırma düğmesine dokunun.

Savaş geminize emir vermek için büyük haritada bir hedefe dokunun. Örneğin, bir müttefik savaş gemisinin simgesine dokunmak, savaş geminizin onlara karşı toplanmasını emredecektir. Haritada boş bir alana dokunmak “Dikkat Et” mesajı gönderecektir.

Bir hedef simgesine dokunup basılı tutun ve takım arkadaşlarınıza tutunmaları, geri çekilmeleri veya takviye etmeleri için işaret verin. Bir sinyal gönderdikten sonra, başka bir sinyal göndermeden önce biraz beklemeniz gerekir.

Savaş Gemisi Becerileri

Her savaş gemisi türünün, farklı koşullar altında tetiklenen benzersiz bir savaş becerileri seti ve savaş alanında oynamak için benzersiz bir rolü vardır. İyi inşa edilmiş, taktik bir filo, zaferin anahtarıdır!

Trireme (Süvari)

Olağanüstü yürüyüş hızı ve keskin tokmağı gemileri paramparça edebilir. Ancak zırhlı gemilere çarparken hasar alır.

Beceriye Genel Bakış

 • Wavebreaker : 2 saniyeliğine savaştan çıktıktan sonra, Trireme Yüksek Hızlı Moduna girerek yürüyüş hızını %15 artırır.
 • Hızlı Saldırı : Yüksek Hızlı Moddayken, Trireme’nin savaşa girer girmez ilk saldırısı, düşmana çarpma hasarı verir (Hasar Faktörü 500)
 • Smash : Kadırgalara verilen beceri hasarını %85 arttırır.
 • Dolaşıklık : Savaştayken, savaş gemilerinin yürüyüş hızı anında %30 azalır. Savaş gemisinin önünde belirli bir mesafe içerisinde 1 veya daha fazla düşman savaş gemisi varsa, savaş gemisinin hızı 0’a düşürülür.

Dayanıklılık : 200.000

Triremes, herhangi bir düşman müdahalesi olmaksızın 2 saniye sonra Yüksek Hızlı Moduna girer. Yüksek Hızlı Modda bir Trireme tarafından başlatılan ilk saldırı, düşman gemilerine ek çarpışma hasarı verecek!

Zırhlı gemi (piyade)

Sağlam zırhı, onu hasara karşı son derece dayanıklı ve triremelerden gelen çarpmalara dayanacak kadar güçlü kılar. Ancak, menzilli saldırılara dikkat edin!

Beceriye Genel Bakış

 • Demir Duvar : Zırhlı Gemi 2 saniye boyunca savaştan çıktıktan sonra Savunma Moduna girer. Savunma Modundayken, Zırhlı Geminin savaşa girerken yaptığı ilk saldırı hedefe ağır hasar verir (Hasar Faktörü 310). Hedef Yüksek Hız Modundaysa, Hasar Faktörü 3800’dür.
 • Head-On Attack : Triremes’e verilen beceri hasarını %85 arttırır.
 • Ağır Vurucu: Tedarik Gemilerine verilen normal saldırı hasarını %90 artırır.
 • Dolaşıklık : Savaştayken, savaş gemilerinin yürüyüş hızı anında %30 azalır. Savaş gemisinin önünde belirli bir mesafe içerisinde 1 veya daha fazla düşman savaş gemisi varsa, savaş gemisinin hızı 0’a düşürülür.

Dayanıklılık : 200.000

Zırhlı Gemiler Beceri 1

Zırhlı Gemiler, herhangi bir düşman müdahalesi olmaksızın 2 saniye sonra Savunma Moduna girer. Bir Zırhlı Gemi tarafından Savunma Modunda başlatılan ilk saldırı, düşman gemilerine ek hasar verecek!

Zırhlı Gemiler Beceri 2

Zırhlı Gemiler, herhangi bir düşman müdahalesi olmaksızın 2 saniye sonra Savunma Moduna girer. Bir Zırhlı Geminin Savunma Modunda Yüksek Hız Modunda bir Trireme’ye yaptığı ilk saldırı, ek durdurma hasarı verecektir!

Kadırga (Okçu)

Geminin ambarı, önemli ölçüde menzilli hasar verebilecek çok sayıda tatar yayı ile yüklenmiştir. Ancak, geminin zırhı zayıf, bu yüzden Triremes’in çarpma saldırılarına karşı dikkatli olun!

Beceriye Genel Bakış

 • Baraj : Kadırga her 2 saniyede bir atış menzili içindeki en yakın düşman birliğine menzilli hasar verir (Hasar Faktörü 500), ancak savaşırken veya ilerlerken uzun menzilli saldırılar başlatamaz.
 • Penetran Strike : Zırhlı Gemilere verilen beceri hasarını %15 arttırır.
 • Burn : Tedarik Gemilerine verilen normal saldırı hasarını %30 arttırır.
 • Dolaşıklık : Savaştayken, savaş gemilerinin yürüyüş hızı anında %30 azalır. Savaş gemisinin önünde belirli bir mesafe içerisinde 1 veya daha fazla düşman savaş gemisi varsa, savaş gemisinin hızı 0’a düşürülür.

Dayanıklılık : 200.000

Kadırga Becerisi

Kadırgalar, yakın muharebe veya yürüyüşe katılmadıklarında belirli bir yakınlık içindeki düşman savaş gemilerine menzilli hasar verir.

Tedarik Gemisi

Tedarik Gemileri büyük miktarda kaynak taşır, ancak diğer gemilere yelken açamamaları veya onlara saldıramamaları nedeniyle korunmaya ihtiyaç duyarlar Savaş Gemileri Tedarik Gemilerine saldırırken daha fazla hasar alır. Tedarik Gemileri Yok Edilirse Savaş kaybedilmiş olur, Aslında oyundaki amaç düşman Tedarik gemilerini yok etmek ve kendi tedarik gemilerini korumaktır.

Güvenli Bölge

Güvenli Bölge, savaş gemilerinin inşa edildiği yerdir. Düşmanlar Güvenli Bölgenize giremez ve Güvenli Bölgenizin dışındaki diğer savaş gemilerine içeriden saldıramazsınız.

Kurtarma Noktaları 

Dayanıklılığını geri kazanmaya başlamak için savaş geminizi bir Kurtarma Noktasına Göndererek sağlığını geri kazanmasını sağlayabilirsiniz, Kurtarma noktası Güveni bölge içinde yer alır.

Ödüller

GörevlerÖdüller
Toplamda 1 Savaş Kazanınx2 x2 x1 x1
Toplamda 3 Savaş Kazanınx1 x1 x2 x10 x1
Toplamda 5 Savaş Kazanınx1 x2 x2 x15 x1
Toplamda 1 Savaşta Dövüşx1 x1 x1 x5
Toplamda 3 Savaşta Dövüşx2 x1 x2 x10
Toplamda 5 Savaşta Dövüşx2 x2 x3 x15