Güncelleme 1.0.60: “Gelgitler Korosu”

Güncelleme 1.0.60: “Gelgitler Korosu”

Merhaba

09.08.2022 tarihinde oyunu 1.0.60: “Gelgitler Korosu” sürümüne güncellemeyi planlıyoruz. Güncelleme çıkana kadar, etkinlikler aracılığıyla verileri önceden indirerek ödüller kazanabilirsin. Bu durumun neden olabileceği rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Güncelleme tamamlandıktan sonra bir telafi ödülü göndereceğiz.

 1. Mucizeler Adası Etkinlik Serisi

Gündüz güneşin ve gece de yıldızların altında yelken aç! Hava açık görünüyor. Hadi, keşif umutları ve hayalleri ile yeni maceramıza başlayalım!

1) Dalgakıranlar: Görevler tamamlayıp harika ödüller kazanacağın 7 koca

gün!

2) Yelkenini Aç: Puan toplayarak kendin ve birlik üyelerin için ödüller

kazan!

3) Yolcunun Gecesi: Yolcularına destek olacak Filo Tedarik Sandıklarını

topla!

4) Hazine Adası: Takasla yeni bir şehir teması ödülü gibi birbirinden farklı bir sürü ödül al!

5) Malzemeleri Koru: Malzemeleri güvenli şekilde köye ulaştır.

Vatandaşlarının mallarını koru!

6) Fırtına Çarpışması: Savaşta gemini düşmanlara karşı komuta ederek

açık denizlerin efendisi ol!

Etkinlik Takvimine bakarak ayrıntılı programı görebilirsin.

 1. Fetih Sezonu Geliştirmeleri

1) Kristal Teknolojileri Geliştirmeleri

 • Tüm Fetih Sezonu hikayelerinde Gizli Kahar’ın yenilmesiyle düşen kristal miktarları artırıldı

*Bu değişiklik güncellemeden hemen sonra devreye girecek.

 • “Yağma” adlı Fetih Sezonu Kristal teknolojisinin açıklaması şu şekilde değiştirildi: “Kayıp Krallık’taki barbar devriyelerinin yenilmesiyle ve

Barbar Kalelerinin yıkılmasıyla kazanılan Kristal miktarlarını artırır.”

(Önceden “Gizli Kahar’ın yenilmesiyle kazanılan Kristal miktarlarını artırır” şeklindeydi.)

 • “İlk Yardım” adlı Kristal teknolojisi kaldırıldı.
 • Yeni Kristal teknolojileri:

Karaku’nun Hediyesi: Kau Karuak Sınavı etkinliğinde Kristallerin

kazanılma hızını artırır.

Sürpriz Saldırı: Kayıp Krallık’ta haritadaki kıtaların düşman garnizonlarına/seferberlik ordularına verdiği hasari artırır.

 • Kristal teknolojilerinin kilit açma sırası için ince ayarlamalar yapıldı. Lütfen devreye girdikten sonra bu değişikliğin farkında ol.
 • Bahsedilen ilk değişiklik hariç olmak üzere, yukarıdaki Kristal teknolojisi değişiklikleri 25 Temmuz günü gece yarısından (UTC) sonra kaydettirilen Fetih Sezonu Hikayelerine uygulanacak.

2) Kahraman Marşı – Güç Desteği Değişiklikleri

 • Şu beş farklı Dövüş Taktiğini sunan yeni bir Dövüş Taktikleri sistemi ekledik: Yakın Muharebe, Menzilli, Gerilla, Toplu Saldırı ve Garnizon. Aynı anda sadece bir Dövüş Taktiği seti seçebilirsin ve kıtan şehirden ayrıldıktan sonra bunu değiştiremezsin. Farklı Dövüş Taktikleri farklı güçler kazandırır.
 • Yeni bir toplu saldırı modu ekledik: Agresif Toplu Saldırı. Agresif Toplu Saldırılardan yola çıkan kıtaların varsayılan Abluka Modu otomatikman Agresif mod olacak ve bu kıtalar İntikal Güzergahını ablukaya alan düşman kıtalarına otomatik olarak saldıracak.
 1. Kau Karuak Sınavı Etkinliği Geliştirmeleri

1) Her seviye için Sınav hedeflerine karşı yapılabilecek maksimum saldırı sayısını sınırladık. Yeni bir kıtayı hedefe saldırmaya gönderdiğin her seferinde bir saldırı hakkı kullanılmış olur. Tüm saldırı hakların tükendikten sonra hedefe saldırması için yeni bir kıta gönderemezsin.

2) Bazı orta seviye Karaku savaşçılarını değiştirdik.

3) Kau Karuak Sınavı etkinliğine yeni bir birikimli ödül ekledik ve Sınavın tamamlanmasıyla kazanılan orijinal mücadele ödülünü değiştirdik. Bu etkinlik artık mevcut mücadele ödülünün yanı sıra Valilerin zaman içinde biriktirebileceği bir Kristal ödülü sunuyor. Tamamlanan mücadele seviyesi arttıkça saat başına kazanılan Kristal miktarı artar.

*Bu Kau Karuak Sınavı güncellemeleri sadece 25 Temmuz günü gece yarısından (UTC) sonra kaydettirilen Fetih Sezonu Hikayelerine etki edecek.

 1. Yeni Efsanevi Sandıklar!

1) “Efsanevi Han” etkinliğini sonlandırıyoruz ancak şu anda devam etmekte olan hiçbir Efsanevi Han etkinliği bundan etkilenmeyecek.

2) Hana yeni Efsanevi Sandık eklendi. Bu sandığı Hükümdar

Anahtarlarıyla ya da doğrudan Cevherlerle açarak orduna çok daha güçlü komutanlar katabilirsin.

3) Şu anda Efsanevi Han etkinliğine devam eden Krallıklar etkinlik sona erdikten sonra Handan Efsanevi Sandıklara ulaşabilecek.

4) Fetih Sezonuna ilk defa giren Krallıklar 7. günden itibaren Handan Efsanevi Sandıklara ulaşabilecek.

 1. Diğer Geliştirmeler

1) Ayarlar kısmına bir “Seçili Hedefi Vurgula” seçeneği ekledik. Bu seçeneği etkinleştirirsen bir hedef birim seçtikten sonra diğer kıtaların avatarları şeffaf olacak ancak kendi birimlerini seçerken kıta avatarı şeffaflığı DEĞİŞMEYECEK.

2) Ekipmanlar, komutanlar, şehir temaları, Kristaller ve Efsanevi Sandıklar ile ilgili yeni “Şampiyon” başarıları eklendi. Ekipmanlarla ilgili

12 başarı var ve bunları tamamlayarak Simgesel Kristal ödülleri kazanabilirsin. Ekipmanla ilgili her başarı 1 Simgesel Kristal kazandırır.

3) Doğrulama kodu sistemini geliştirdik ve artık iyi tavır sergileyen Valiler gerekli olan doğrulama kodu sayısını en aza indirebilecek.

4) Bazı Valilerin bilgilerinin onaylanmayan amaçlar doğrultusunda kullanılabileceğini ve bunun oynayış deneyimini negatif

etkileyebileceğini fark ettiğimiz için, Valilerin karşılıklı bilgi erişimini sınırlamaya karar verdik.

5) Günlük Özel Teklif için yeni bir liste modu ekledik. Bu modu kullanarak satın almak istediğin Komutan hazinelerini hızlıca seçebilirsin.

6) Bazı Avatar Çerçevelerinin/İsim Levhalarının kalitesini artırdık.

7) Osiris Ligi – 6. Sezon çok yakında başlıyor. Takipte kal!

Bu güncelleme hakkındaki fikirlerini almayı çok isteriz!